رسیدن و رسیدگی آووکادو

برای مصرف کنندگان، انتخاب یک آووکادوی رسیده شامل برداشتن و گذاشتن چندین آووکادو، فشردن و فشار دادن آنها و تصمیم گیری است که کدام یک برای فردا خوب است و کدام یک در پایان هفته آماده خوردن است. این سوال را ایجاد می کند که آیا هدف میوه ماندگارتر یا میوه آماده برای استفاده فوری است؟ توزیع‌کنندگان فرآیند مشابهی را طی می‌کنند، زیرا میزان رسیده بودن را برای خرید و سپس فروش میوه تعیین می‌کنند. آیا ماندگاری طولانی تر یا آماده مصرف میوه ایده آل است؟

رسیدن و نگهداری آووکادو فرآیندی است که به طور مداوم توسط متخصصان مختلف صنعت توسعه یافته است. فرآیند آماده سازی آووکادو توسط این متخصصان به دلایل زیر توصیه می شود:

• پیش تهویه منجر به رسیدن سازگارتر، کنترل شده و یکنواخت در داخل جعبه، پالت یا تعداد زیادی میوه می شود که منجر به کنترل بهتر کیفیت و رسیدگی می شود.
• زمان رسیدن به نصف کاهش می یابد و به کنترل موجودی و گردش بهتر کمک می کند
• فروشگاه‌ها می‌توانند میوه‌های آماده را به مصرف‌کنندگان ارائه دهند که در نتیجه بیشترین خریدهای فوری، افزایش فروش کلی و بهبود رضایت مشتری را به همراه دارد.

پیش شرطی سازی

پیش شرطی کردن فرآیند شروع فرآیند رسیدن طبیعی آووکادو از طریق استفاده از اتیلن در یک محیط کنترل شده مانند اتاق رسیدن است. این فرآیند در مکان های مختلفی از جمله خانه بسته بندی آووکادو، انبار گیرنده عمده فروشی یا مرکز توزیع فروشگاه های زنجیره ای انجام می شود. اهمیت مکان در این است که باید در جایی انجام شود که میوه به شکل قابل پیش بینی رسیده شود تا زمانی که به دست مصرف کنندگان برسد آماده فروش باشد.

رایج ترین نشانگر آووکادوی آماده سازی “دکمه” در انتهای ساقه است. هنگامی که آووکادو فرآیند رسیدن را آغاز کرد، اما همچنان سفت است، این انتهای با فشار ملایم بیرون می‌آید. از این نقطه، رسیدن به مرحله آماده برای خوردن با کنترل دما و نگهداری مناسب نسبتاً آسان است. آووکادو با کیفیت و بلوغ مناسب تا دو هفته پس از آماده سازی سفت می ماند.
بحث برانگیز است، رسیدن آووکادو در یک جعبه، پالت یا مقدار زیادی بدون منبع خارجی اتیلن منجر به رسیدن ناهموار یا “شطرنجی” می شود. رسیدن ناهموار می تواند مشکلاتی ایجاد کند، زیرا ممکن است برخی از میوه ها برای مشتری که آن را خریداری می کند خیلی رسیده یا خیلی سبز باشد.

علاوه بر این، رسیدن میوه به طور طبیعی بدون منبع خارجی اتیلن، بسته به فصل، بیش از دو برابر زمان می برد. پیش آماده سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دوره رسیدگی طولانی را حذف می کند و از طریق استفاده از منبع خارجی اتیلن، رسیدن یکنواخت و ثابت را به همراه دارد. اتیلن تولید شده توسط یک ژنراتور کاتالیزوری میوه را تحریک می کند تا اتیلن طبیعی آزاد کند و فرآیند رسیدن را آغاز کند.

تاثیر خرده فروشی

پیش تهویه نه تنها رسیدن یکنواخت و یکنواخت را فراهم می کند و زمان رسیدن را به نصف کاهش می دهد، بلکه تضمین می کند که خرده فروشی ها و مشتریان خدمات غذایی می توانند روی دریافت آووکادوهای رسیده و آماده برای خوردن حساب کنند. در گذشته، مصرف کنندگان یک آووکادو را انتخاب می کردند تا متوجه شوند که خیلی سفت است. اکنون، آووکادو می‌تواند به سرعت از قفسه فروشگاه به سبد خرید مصرف‌کننده برود و خریداران هیجانی و کسانی را که به میوه‌ای آماده برای خوردن نیاز دارند جلب کند.

شروع شدن

با صرف هزینه و زمان کم، برنامه های پیش تهویه باید برای اطمینان از رسیدن یکنواخت، کیفیت بهتر و کنترل موجودی و افزایش فروش اجرا شوند. ژنراتورهای کاتالیزوری همه چیزهایی را که برای شروع این فرآیند با ژنراتورهای اتیلن رسیدن میوه و کنسانتره فلئیک ریپنینگ نیاز دارید را دارد. روش رسیدن میوه خود را با محصولات پیش تهویه ما در اینجا تغییر دهید.

برای کمک به شما در فرآیند رسیدن آووکادو، نکات رسیدن را برای آماده سازی آووکادو در زیر خلاصه کرده ایم.

رسیدن و رسیدگی

در طول فرآیند رسیدن، پنج جنبه اصلی باید بررسی شود: رطوبت، دی اکسید کربن، دمای خمیر، سفتی و جریان هوا.

رطوبت. رطوبت مطلوب آووکادو باید در 90-95٪ رسیده شود.

دی اکسید کربن. در طول رسیدن، دی اکسید کربن ایجاد می شود. هر چیزی بالاتر از 1٪ ممکن است روند رسیدن را کند کند یا باعث رسیدن “شطرنج” در اتاق شود. هنگام استفاده از اتیلن، با باز کردن درها به مدت بیست دقیقه، تقریباً هر 12 ساعت یکبار تهویه خودکار را در محل قرار دهید یا هواگیری کنید.

دمای پالپ. دمای پالپ باید حداقل دو بار در روز بررسی شود تا از رسیدن مناسب اطمینان حاصل شود. میوه رسیده ممکن است انتهای ساقه انعطاف پذیرتر شود که نشان می دهد فرآیند نرمی شروع شده است. پس از رسیدن به درجه سفتی مطلوب، دمای خمیر را به 40-42 درجه فارنهایت کاهش دهید.

استحکام. مراحل رسیدن باید با استفاده از دستگاه نفوذ سنج تعیین شود. توصیه می کنیم برای میوه هایی که بیش از 27 پوند وزن دارند از نفوذ سنج QA Supplies FT 444 استفاده کنید. اندازه‌گیری‌های فشار زیر، طعم بهتر و خوش‌طعم‌تر آووکادو را در هر مرحله رسیدن تضمین می‌کند.

• مرحله 1: میوه سفت – میوه بسیار سخت است و رنگ سبز روشن تری دارد (25 پوند فشار یا بیشتر).
• مرحله 2: از پیش شرطی شده اگر میوه در دمای اتاق (15 تا 25 پوند فشار) نگهداری شود، باید در حدود سه روز آماده مصرف شود.
مرحله 3: شکستن – اگر میوه در دمای اتاق (10 تا 15 پوند فشار) نگهداری شود، مقدار بسیار کمی داده می شود و ظرف دو روز آماده مصرف می شود.
• مرحله 4: رسیده سفت – میوه با فشار ملایم تولید می شود و اگر در دمای اتاق (5 تا 10 پوند فشار) نگهداری شود، باید روز بعد کاملاً رسیده باشد.
• مرحله 5: رسیده – نوک ساقه میوه باید به راحتی با چرخاندن انگشت روی آن به آرامی از بین برود. میوه برای هر استفاده ای در این مرحله خوب است و به راحتی در برابر فشار ملایم تسلیم می شود. اگر در دمای اتاق (5 پوند یا فشار کمتر) نگه داشته شود، این وضعیت به مدت 2 تا 3 روز حفظ می شود.

جریان هوا. در حالی که بسیاری از مردم از اتاق های رسیدن موز برای رسیدن آووکادو استفاده می کنند، این همیشه کافی نیست. بهترین کار این است که از اتاق‌های رسیدن استفاده کنید که مخصوصاً برای از بین بردن گرمای زیادی که آووکادو در حال رسیدن ایجاد می‌کند، طراحی شده است. اگر از اتاق‌های رسیدگی تحت فشار استفاده نمی‌شود، جعبه‌ها را هوا روی هم قرار دهید (حداقل دو اینچ بین جعبه‌ها) تا گردش هوای مناسبی داشته باشد. بین دیوارها و پالت ها 1 و نیم فوت و بین پالت ها حداقل 6 اینچ فاصله بگذارید. اهمیت نظارت بر دمای پالپ را به یاد داشته باشید، به خصوص در هنگام استفاده از اتاق های غیر استاندارد برای آووکادو.